HP Pro 628Z6ET#UUW PC Intel® Core™ i5 i5-13500 16 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Windows 11 Pro SFF Sort
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 628Z6ET#UUW
- EAN: 0197961567076
Offer details
Reasons To Buy
BIOS-administration via netværket
HP Sure Admin, et moderne værktøj til håndtering af BIOS, fjerner behovet for adgangskode eller et BIOS-konfigurationsværktøj i operativsystemet ved at lave en digital signatur, som gør det muligt for It-administratorer at håndtere BIOS-indstillingerne via netværk på sikker vis.[1]
Automatisk gendannelse efter firmwareangreb
Firmwareangreb kan fuldstændigt lamme din pc. Hold forbindelsen med HP’s selvreparerende BIOS ─ 7. generation af HP Sure Start gendanner automatisk BIOS efter malware, rootkits eller beskadigelse.
Gør den grundlæggende it-administration hurtigere
HP Manageability Integration Kit hjælper med hurtigere image-oprettelse og administration af hardware, BIOS og sikkerhed via Microsoft System Center Configuration Manager.[8]
Båse og indgange til udvidelse
HP Pro SFF 400 har en m.2-indgange til WLAN og en til lagring, en PCIe x16- og en PCIe x1-indgang.
Tilslut op til tre skærme
Forøg produktiviteten og klar en lang række arbejdsprocesser med videoporte, som understøtter op til tre skærme.[3]
Beskyttet af HP Wolf Security
HP Wolf Security for Business skaber et hardwareforstærket forsvar, der altid er aktiveret og robust.[6]
Vær med til at beskytte vores fælles fremtid
En meget effektiv strømforsyning og emballage med støbt papirmasse9 er med til at reducere miljøpåvirkningen.[9]
Tryghed, når du surfer på nettet
Beskyt din pc mod websites, skrivebeskyttede Microsoft® Office-filer og vedhæftede PDF-filer med malware, ransomware og vira takket være hardwareforstærket sikkerhed fra HP Sure Click.[4]
Windows 11
Fungere alle steder fra uden at gå på kompromis med ydeevnen eller sikkerheden med Windows 11, som drives af HP's samarbejds- og tilslutningsteknologi.
HP Sure Sense
Malware udvikler sig hurtigt, og traditionel antivirus genkender ikke altid nye angreb. Beskyt din pc mod nye angreb med HP Sure Sense, der bruger dyb indlærings-AI til at levere fremragende beskyttelse mod avanceret malware.
Slet dine drev
HP Secure Erase fjerner harddiskens indhold, så den kan genbruges eller overdrages til en anden.[6]
Simpel pc-administration
Du bruger mindre tid på at få de rigtige opdateringer med HP Support Assistant.[7]
Description
HP Pro SFF 400 desktop giver brugere i hybride miljøer konfigurationsmuligheder i virksomhedsklasse og tilslutningsmuligheder, som sparer plads. Pc'en drives af den nyeste Intel-processor[2] og er beskyttet af en altid aktiveret sikkerhed, som du kan stole på.
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgeneration | 13th gen Intel® Core™ i5 |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-13500 |
| Processorproducent | Intel |
| Processorkerner | 14 |
| Processor boost frekvens | 4,8 GHz |
| Processor-cache | 24 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Processortråde | 20 |
| Performance-kerner | 6 |
| Effektive kerner | 8 |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,5 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 1,8 GHz |
| Processor base power | 65 W |
| Maksimal turbokraft | 154 W |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,5 GHz |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,8 GHz |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 16 GB |
| Hukommelsesstik | 2x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 3200 MHz |
| Ikke-fejlkorrigerende kode | Ja |
| Fejlkorrigerende kode | Ingen |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Lagermedie | SSD |
| Antal installerede lagerdiske | 1 |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| NVMe | Ja |
| Grafik | |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | Intel UHD Graphics 770 |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Optisk drev | |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Linie ud | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udvidelsessokler | |
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Design | |
| Kabinettype | SFF |
| Produktfarve | Sort |
| Antal 3.5" bays | 1 |
| Farvenavn | Sort |
| Oprindelsesland | Tjekkiet |
| Introduktionsår | 2023 |
| Præstation | |
| Produkttype | PC |
| Bundkort chipsæt | Intel Q670 |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | BIOS, Strøm til |
| Lydchip | Realtek ALC3252 |
| Markedspositionering | Dokumenteret produktivitet |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Forudinstalleret software | HP Notifications; HP PC Hardware Diagnostics UEFI; HP Support Assistant; HP Connection Optimizer; HP Privacy Settings; HP PC Hardware Diagnostics Windows; HP Desktop Support Utilities; HP Easy Clean; Touchpoint Customizer til virksomheder; HP Easy Clean Keyboard Driver; HSA Fusion til virksomheder; HSA-telemetry til virksomheder; HPX til CMIT |
| Processor særlige funktioner | |
| Intel® Turbo Boost Teknologi | Ja |
| Specifikke funktioner for mærket | |
| HP Support Assistant | Ja |
| HP Security tools | Trusted Platform Module TPM 2.0-integreret sikkerhedschip, der leveres med Windows 10 (Common Criteria EAL4+ certificeret) (FIPS 140-2 niveau 2-certificeret); HP Secure Erase; HP Sure Click; Absolute Persistence-modul; HP Sure Admin; HP Tamper Lock; HP Sure Start Gen7; HP Sure Sense2 |
| HP Management tools | HP Client Catalog (download); HP Driver Packs (download); HP Image Assistant (download); HP Client Management Script Library (download); HP Manageability Integration Kit Gen 4 (download) |
| HP Software provided | HP NotiFIcations; HP PC Hardware Diagnostics UEFI; HP Connection Optimizer; HP Privacy Settings; HP PC Hardware Diagnostics Windows; HP Desktop Support Utilities; HP Easy Clean; Touchpoint Customizer for Commercial; HP Easy Clean Keyboard Driver; HSA Fusion for Commercial; HSA Telemetry for Commercial; HPX for CMIT |
| HP segment | Forretning |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197961567076 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning | 240 W |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Bæredygtighed | |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 200 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 270 mm |
| Dybde | 95 mm |
| Højde | 270 mm |
| Vægt | 4,2 kg |
| Pakkebredde | 394 mm |
| Pakkedybde | 205 mm |
| Pakkehøjde | 499 mm |
| Pakkevægt | 7,25 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 394 mm |
| Pakkedybde | 205 mm |
| Pakkehøjde | 499 mm |
| Pakkevægt | 7,25 kg |
| Emballage indhold | |
| Mus inkluderet | Ja |
| Tilslutning til mus | Ledningsført |
| Tilslutning til tastatur | Ledningsført |
| CO2-aftryk | |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 200 |
| Samlet kulstofudledning, uden brugsfase (kg CO2e) | 28 |
| Kulstofudledning, produktion (kg CO2e) | 173 |
| Kulstofudledning, logistik (kg CO2e) | 2 |
| Udledning af kulstof i slutningen af levetiden (kg CO2e) | 1 |
| Funktioner | |
| Oprindelsesland | Tjekkiet |
| Tekniske detaljer | |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT |
| Generel produktsikkerhedsforordning (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197961567076 |
| Andre funktioner | |
| Processorproducent | Intel |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| On-board grafikkort | Ja |
| UNSPSC-kode | 43211507 |
| Oprindelsesland | Tjekkiet |
| Fabriksgaranti | 1 års (1/1/1) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele, arbejdskraft og reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |