Offer details
Description
Den omfattende portefølje af Cisco-routere kan hjælpe dig med at skabe et mere intelligent, lydhørt og integreret netværk.
Installere et SD-WAN
Overvåg, prioriter og skaler programmer med automatisk installation over alle sikre forbindelser.
Få flere valgmuligheder
Opnå IT-fleksibilitet med branchens første NFV-løsning, der er målrettet virksomheder. En hvilken som helst app, platform og forbindelse.
Skalere on-demand
Imødekom kravene fra forretningsdelen med vores bredeste integrerede netværkstjenester. Investér i takt med at virksomheden vokser.
Installere et SD-WAN
Overvåg, prioriter og skaler programmer med automatisk installation over alle sikre forbindelser.
Få flere valgmuligheder
Opnå IT-fleksibilitet med branchens første NFV-løsning, der er målrettet virksomheder. En hvilken som helst app, platform og forbindelse.
Skalere on-demand
Imødekom kravene fra forretningsdelen med vores bredeste integrerede netværkstjenester. Investér i takt med at virksomheden vokser.
Specifications
| Ethernet LAN funktioner | |
|---|---|
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Netværk | |
| Intern modem | Ja |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11d, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Understøtter ISDN-forbindelse | Ja |
| Antal brugere | 50 bruger(e) |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Sti MTU genkendelse | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Præstation | |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| WAN-forbindelse | |
| Ethernet WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| ADSL funktioner | |
| Intern modem | Ja |
| Administrationsfunktioner | |
| Webbaseret administration | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 8 |
| Antal USB-porte | 1 |
| USB version | 2.0 |
| DC-in-stik | Ja |
| Kombo SFP porte, antal | 1 |
| Protokoller | |
| DHCP-server | Ja |
| DHCP-klient | Ja |
| Routing-protokoller | BGP, EIGRP, OSPF, RIP-1, RIP-2 |
| Administrationsprotokoller | SNMPv3, SSH, CLI, HTTP, RADIUS, TACACS+ |
| Understøttede netværksprotokoller | L2TP, L2TPv3, NAT, DHCP, DNS, ACLs, OSPF, BGP |
| Sikkerhed | |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Firewall | Ja |
| Firewall sikkerhed | Cisco IOS |
| Sikkerhedsalgoritmer | 3DES, 128-bit AES, 192-bit AES, 256-bit AES, DES, HTTPS, IPSEC, SSL/TLS |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Funktioner | |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Design | |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Oprindelsesland | Tjekkiet |
| Antenne | |
| Antenne type | Ikke understøttet |
| Strømstyring | |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 0 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4570 m |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 322,8 mm |
| Dybde | 248,4 mm |
| Højde | 44,5 mm |
| Vægt | 2,5 kg |
| Pakkebredde | 342,9 mm |
| Pakkedybde | 508 mm |
| Pakkehøjde | 162,1 mm |
| Pakkevægt | 4,24 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 342,9 mm |
| Pakkedybde | 508 mm |
| Pakkehøjde | 162,1 mm |
| Pakkevægt | 4,24 kg |
| Logistik data | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |