HPE SN1200E 16Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter Intern Fiber 16000 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: Q0L13A
- EAN: 4549821045167 0190017103747
HPE SN1200E 16Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter, Intern, Ledningsført, PCI Express, Fiber, 16000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE SN1200E 16Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter. Intern. Forbindelsesteknologi: Ledningsført, Værtsgrænseflade: PCI Express, Grænseflade: Fiber. Maksimal dataoverførselshastighed: 16000 Mbit/s
Specifications
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Grænseflade | Fiber |
| Fiberkanal porte | 1 |
| Båndbredde | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 16000 Mbit/s |
| Netværk | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 16000 Mbit/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 21,5 mm |
| Dybde | 120,7 mm |
| Højde | 185,7 mm |
| Vægt | 128 g |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Andre funktioner | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 120,7 x 21,5 x 185,7 mm (4.75 x 0.845 x 7.31") |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |