Offer details
Related Products
Description
HPE SN1100Q 16Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter. Intern. Forbindelsesteknologi: Ledningsført, Værtsgrænseflade: PCI, Grænseflade: Fiber. Maksimal dataoverførselshastighed: 16 Mbit/s
Specifications
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI |
| Grænseflade | Fiber |
| Fiber optisk strømstik | SFP+ |
| Båndbredde | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 16 Mbit/s |
| Netværk | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 16 Mbit/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen10 and Gen10 Plus servers |
| Komponent til | Server |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Kapabilitet | HPE MSA family, HPE XP family, HPE 3PAR family, HPE Nimble Storage family, HPE Alletra storage family Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 216 mm |
| Dybde | 305 mm |
| Højde | 114 mm |
| Vægt | 680 g |
| Præstation | |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen10 and Gen10 Plus servers |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Kapabilitet | HPE MSA family, HPE XP family, HPE 3PAR family, HPE Nimble Storage family, HPE Alletra storage family Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Andre funktioner | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Kabeltype | OM3 or OM4 shortwave, 50 micron up to 100 meters |
| Målstyring | HPE GreenLake for Storage Fabric Management |
| Kabinettype | Stand-up PCI |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,68 kg (1.5 Pund) |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 304,8 x 215,9 x 114,3 mm (12 x 8.5 x 4.5") |
| Kapabilitet | HPE MSA family, HPE XP family, HPE 3PAR family, HPE Nimble Storage family, HPE Alletra storage family Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |