HPE ProLiant ML110 Gen11 3408U 1.8GHz 8-core 1P 16GB-R VROC 4LFF 1000W RPS server 0 GB Tårn (4,5U) Intel® Xeon Bronze 1,8 GHz DDR5-SDRAM
HPE ProLiant ML110 Gen11 3408U 1.8GHz 8-core 1P 16GB-R VROC 4LFF 1000W RPS Server, 1,8 GHz, 3408U, 16 GB, DDR5-SDRAM, 0 GB, Tårn (4,5U)
Offer details
Description
HPE ProLiant ML110 Gen11 3408U 1.8GHz 8-core 1P 16GB-R VROC 4LFF 1000W RPS Server. Processorserie: Intel® Xeon Bronze, Processorfrekvens: 1,8 GHz, Processormodel: 3408U. Intern hukommelse: 16 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 1 x 16 GB. Samlet lagringskapacitet: 0 GB, HDD-grænseflade: SATA. Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W, Redundant strømforsyning. Kabinettype: Tårn (4,5U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 1,8 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon Bronze |
| Processormodel | 3408U |
| Processorkerner | 8 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 22,5 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 16 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 0 GB |
| HDD-grænseflade | SATA |
| Understøttede RAID-kontroller | Embedded Intel VROC SATA/NVMe |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Maksimal lagerkapacitet | 32 TB |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Grafik | |
| Maksimal grafikadapterhukommelse | 16 MB |
| On-board grafikkort | Ja |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Udvidelsesporte | Default with 2 x16 PCIe 5.0 Slots and 1 x16 OCP3 slot. |
| Design | |
| Kabinettype | Tårn (4,5U) |
| Understøttelse af redundante blæsere | Ingen |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Fjernstyret administration | iLO 5 ASIC |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. |
| Administrationsplatform | Included: HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) Optional: HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (require licenses) and HPE Compute Ops Management. |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Strømstyring | |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyningstype | 1x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 1 |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Standard ventilatorer | 2x Standard Fans |
| Lagerdisk type | None ship standard, 4 LFF supported |