HPE ProLiant DL365 Gen11 9224 2.5GHz 24c 64GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SATA SSD 2x1000W PS EU server 960 GB Stativ (1U) AMD EPYC 2,5 GHz DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant DL365 Gen11 9224 2.5GHz 24c 64GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SATA SSD 2x1000W PS EU Server, 2,5 GHz, 9224, 64 GB, DDR5-SDRAM, 960 GB, Stativ (1U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL365 Gen11 9224 2.5GHz 24c 64GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SATA SSD 2x1000W PS EU Server. Processorserie: AMD EPYC, Processorfrekvens: 2,5 GHz, Processormodel: 9224. Intern hukommelse: 64 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 2 x 32 GB. Samlet lagringskapacitet: 960 GB. Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W, Redundant strømforsyning. Kabinettype: Stativ (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,5 GHz |
| Processorserie | AMD EPYC |
| Processormodel | 9224 |
| Processorkerner | 24 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 64 MB |
| Processorproducent | AMD |
| Processor boost frekvens | 3,7 GHz |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 960 GB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Understøtter RAID | Ja |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| SDD-kapacitet | 480 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Antal understøttede SSD'er | 8 |
| Antal installerede SSD'er | 2 |
| Understøttede SSD-størrelser | 2.5" |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM57416 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Udvidelsesporte | 2 maximum, for detail descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Stativ-montering | Ja |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require license), and HPE Compute Ops Management |
| Strømstyring | |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal installerede strømforsyninger | 1 |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Andre funktioner | |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Standard ventilatorer | 7x Standard Fans |
| Lagerdisk type | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |