HPE InfiniBand NDR200/Ethernet 200GbE 2-port QSFP112 PCIe5 x16 MCX755106AC-HEAT Adapter Intern Ethernet / Fiber 200000 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P65333-H21
- EAN: 0190017688725
HPE InfiniBand NDR200/Ethernet 200GbE 2-port QSFP112 PCIe5 x16 MCX755106AC-HEAT Adapter, Intern, Ledningsført, Ethernet / Fiber, 200000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE InfiniBand NDR200/Ethernet 200GbE 2-port QSFP112 PCIe5 x16 MCX755106AC-HEAT Adapter. Intern. Forbindelsesteknologi: Ledningsført, Grænseflade: Ethernet / Fiber. Maksimal dataoverførselshastighed: 200000 Mbit/s
Specifications
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Grænseflade | Ethernet / Fiber |
| PCI version | 5.0 |
| Fiberkanal porte | 2 |
| Fiber optisk strømstik | QSFP112 |
| Båndbredde | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 200000 Mbit/s |
| Netværk | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 200000 Mbit/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatible produkter | HPE InfiniBand NDR |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 161 mm |
| Dybde | 216 mm |
| Højde | 26 mm |
| Vægt | 220 g |
| Præstation | |
| Kompatible produkter | HPE InfiniBand NDR |
| Andre funktioner | |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,218 kg (0.48 Pund) |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 215,9 x 161 x 25,9 mm (8.5 x 6.34 x 1.02") |