Offer details
Related Products
Description
HPE Ultrium 6 RW Bar Code Label Pack - Stregkodeetiketter - for StoreEver MSL2024, MSL4048, MSL8096, StoreEver 1/8 G2
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Medietype | LTO |
| Komprimeret kapacitet | 75 TB |
| Båndets levetid | 30 År |
| Antal spor | 15104 |
| Optagelses-densitet | 545 kbit/inch |
| Vægt & størrelser | |
| Båndstørrelse | 1,26 cm |
| Båndlængde | 1035 m |
| Båndtykkelse | 5,2 µm |
| Bredde | 102 mm |
| Dybde | 105,4 mm |
| Højde | 21,5 mm |
| Vægt | 280 g |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Logistik data | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Andre funktioner | |
| Båndbredde | 1,26 cm |
| Læsehastighed | 400 MB/s |
| Optageteknologi | LTO-5 Ultrium, LTO-6 Ultrium, LTO-7 Ultrium, LTO-8 Ultrium, LTO-9 Ultrium, LTO-10 Ultrium |
| Medieformat | Rewritable and Write-once media |
| Koercivitet | 2850 Oe maximum, depending on model |
| Basefilm | Metal Particle Barium Ferrite Strontium Ferrite Depending on media type |