HPE LTO-6 Ultrium 6.25TB RW Data Cartridge Tomt databånd 6,25 TB 1,26 cm
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: C7976A
- EAN: 4948382940063 0887111203861 07 ...1203861 0757943261646 5056066730721 5057454827740 7072015015136 5054629176665 4054318378708 8082015015158 7102015015246 5054533240100 8871112038616 0703255139296 4053162148222 0637122245103 0804993453368 0132017869810more
HPE LTO-6 Ultrium 6.25TB RW Data Cartridge, Tomt databånd, LTO, 6,25 TB, 6,25 TB, 30 År, 343 kbit/inch
Offer details
Related Products
Description
HPE LTO-6 Ultrium 6.25TB RW Data Cartridge. Produkttype: Tomt databånd, Medietype: LTO, Oprindelig kapacitet: 6,25 TB. Overførselshastighed: 400 MB/s. Båndstørrelse: 1,26 cm, Båndlængde: 846 m, Båndtykkelse: 6,4 µm. Antal pr. pakke: 1 stk. Dimensioner (BxDxH): 113 x 27,9 x 111 mm, Læsehastighed: 400 MB/s, Båndbredde: 1,26 cm
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Medietype | LTO |
| Produkttype | Tomt databånd |
| Oprindelig kapacitet | 6,25 TB |
| Komprimeret kapacitet | 6,25 TB |
| Båndets levetid | 30 År |
| Antal spor | 2176 |
| Optagelses-densitet | 343 kbit/inch |
| Produktfarve | Lilla |
| Dataoverførsel | |
| Overførselshastighed | 400 MB/s |
| Design | |
| Produktfarve | Lilla |
| Vægt & størrelser | |
| Båndstørrelse | 1,26 cm |
| Båndlængde | 846 m |
| Båndtykkelse | 6,4 µm |
| Bredde | 113 mm |
| Dybde | 27,9 mm |
| Højde | 111 mm |
| Vægt | 206 g |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717098 |
| Logistik data | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717098 |
| Andre funktioner | |
| Dimensioner (BxDxH) | 113 x 27,9 x 111 mm |
| Båndbredde | 1,26 cm |
| Læsehastighed | 400 MB/s |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,204 kg (0.45 Pund) |
| Optageteknologi | LTO-6 Ultrium |
| Medieformat | Re-writable |
| Koercivitet | 2,800 - 2,900 Oe |
| Basefilm | Barium Ferrite |
| Arkiveringsmæssig levetid | 30 År |