HPE Intel Xeon-Platinum 9462 2.7GHz 32-core 350W for processor 2,7 GHz 75 MB L3
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P49645-B21
- EAN: 0190017561905
HPE Intel Xeon-Platinum 9462 2.7GHz 32-core 350W Processor for, Intel® Xeon® Platinum, Intel, 2,7 GHz, 75 MB, L3, 350 W
Offer details
Related Products
Description
HPE Intel Xeon-Platinum 9462 2.7GHz 32-core 350W Processor for. Processorserie: Intel® Xeon® Platinum, Processorproducent: Intel, Processorens basisfrekvens: 2,7 GHz. Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor: 4800 MHz. Bredde: 36,6 mm, Dybde: 222,3 mm, Højde: 287,3 mm. Højde (efter britisk standard): 28,7 cm (11.3"), Vægt (efter britisk standard): 0,676 kg (1.49 Pund)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorens basisfrekvens | 2,7 GHz |
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® Platinum |
| Processorkerner | 32 |
| Processormodel | 9462 |
| Thermal Design Power (TDP) | 350 W |
| Processor-cache | 75 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Hukommelse | |
| Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor | 4800 MHz |
| Strømstyring | |
| Thermal Design Power (TDP) | 350 W |
| Funktioner | |
| Thermal Design Power (TDP) | 350 W |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 36,6 mm |
| Dybde | 222,3 mm |
| Højde | 287,3 mm |
| Vægt | 680 g |
| Andre funktioner | |
| Højde (efter britisk standard) | 28,7 cm (11.3") |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,676 kg (1.49 Pund) |