HPE Aruba Networking CX 5420 6-slot Switch Administreret L3 Strøm over Ethernet (PoE) 4U Sort
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S0U59A
- EAN: 0190017651156 0190017650579
HPE Aruba Networking CX 5420 6-slot Switch, Administreret, L3, Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 4U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 5420 6-slot Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Switch kapacitet: 960 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.3bt. Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 4U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3bt |
| 10G understøttelse | Ja |
| Dataoverførsel | |
| Switch kapacitet | 960 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 714 Mpps |
| Pakke bufferlager | 64 MB |
| Hastighed for videresendelse | 160 Mpps |
| Protokoller | |
| Routing-protokoller | BGP, OSPF |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 4U |
| Produktfarve | Sort |
| Præstation | |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 16000 MB |
| Flashhukommelse | 32 MB |
| Pakke bufferlager | 64 MB |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 1000 W |
| Antal strømforsyninger | 4 |
| Strømforbrug note | 1600W @ 200-240Vac, 1000W @ 100-127Vac |
| Strømkilde | AC/PoE |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 2.5 micro sec |
| Målstyring | HPE Aruba Networking Central Network Management HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software Command-line interface SNMP v2c/v3 RMON |
| Hukommelse og processor | 16GB DDR4 SODIMM with ECC, 32GB eMMC Flash memory. 64MB shared packet buffer memory shared dynamically among ports |
| I/O-porte | 6-line card slots up to 160 Gb/s forwarding per slot |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 229 mm |
| Dybde | 213 mm |
| Højde | 33 mm |
| Vægt | 840 g |
| Logistik data | |
| Klasse for farligt gods | Klasse 8 |