HPE Aruba Networking AP-615-RW Dual Radio Tri Band 2x2 Wi-Fi 6E Int Antennas Campus AP 2400 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R7J49A
- EAN: 0190017493114
HPE Aruba Networking AP-615-RW Dual Radio Tri Band 2x2 Wi-Fi 6E Int Antennas Campus AP, 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, 2400 Mbit/s, WPA, WPA2, WPA3, WPA3-SAE, 5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-615-RW Dual Radio Tri Band 2x2 Wi-Fi 6E Int Antennas Campus AP. 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 2400 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA, WPA2, WPA3, WPA3-SAE. Ethernet LAN-datahastigheder: 5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 2400 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), 3.6 Gbps maximum peak data rate |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2, and WPA3 Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi agile multiband Wi-Fi CERTIFIED Location™ Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 4) |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |
| Funktioner | |
| 6 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 2400 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), 3.6 Gbps maximum peak data rate |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 574 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (6 GHz) | 2400 Mbit/s |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2, WPA3, WPA3-SAE |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Strømstyring | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Loft |
| Produktfarve | Hvid |
| Slot til kabellås | Ja |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2, and WPA3 Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi agile multiband Wi-Fi CERTIFIED Location™ Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 4) |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Anbefalet brug | Indendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Intern |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 6 dBi |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2, and WPA3 Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi agile multiband Wi-Fi CERTIFIED Location™ Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 4) |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 201 mm |
| Dybde | 183 mm |
| Højde | 51 mm |
| Vægt | 720 g |
| Pakkebredde | 212 mm |
| Pakkedybde | 194 mm |
| Pakkehøjde | 66 mm |
| Pakkevægt | 800 g |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 212 mm |
| Pakkedybde | 194 mm |
| Pakkehøjde | 66 mm |
| Pakkevægt | 800 g |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | E0: Ethernet wired network ports (RJ-45) USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) Kensington security slot |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,721 kg (1.59 Pund) |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 100% |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |