HPE Aruba Networking AP-605R12-EU Wi-Fi 6E CAT12 LTE Dual-radio Tri-band 2x2 Remote AP 3600 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R8N19A
- EAN: 0190017532783
HPE Aruba Networking AP-605R12-EU Wi-Fi 6E CAT12 LTE Dual-radio Tri-band 2x2 Remote AP, 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, 3600 Mbit/s, WPA3, 1000,2500,5000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking AP-605R12-EU Wi-Fi 6E CAT12 LTE Dual-radio Tri-band 2x2 Remote AP. 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 3600 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA3. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,2500,5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 40 W
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 3600 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.6 Gbps |
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME) | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2, and WPA3- Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi agile multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PSE device, class 3) IEC 61373, JIS E 4031 |
| MIMO type | Single User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System OS-10 |
| Funktioner | |
| 6 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 3600 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.6 Gbps |
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME) | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Ja |
| Dynamisk frekvensvalg (DFS) | Ja |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Ja |
| Cyclic Delay Diversity (CDD) | Ja |
| MIMO type | Single User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 287 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (6 GHz) | 2400 Mbit/s |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System OS-10 |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA3 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 5 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (typisk) | 5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 40 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| DC spændingsområde | 48 V |
| Design | |
| Placering | Bord |
| Produktfarve | Hvid |
| Slot til kabellås | Ja |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2, and WPA3- Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi agile multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PSE device, class 3) IEC 61373, JIS E 4031 |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Anbefalet brug | Indendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Ekstern |
| Antenner, antal | 2 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5,5 dBi |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2, and WPA3- Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi agile multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PSE device, class 3) IEC 61373, JIS E 4031 |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Software | |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Ja |
| Dynamisk frekvensvalg (DFS) | Ja |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Ja |
| Cyclic Delay Diversity (CDD) | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 225 mm |
| Dybde | 150 mm |
| Højde | 40 mm |
| Vægt | 900 g |
| Pakkebredde | 373 mm |
| Pakkedybde | 309 mm |
| Pakkehøjde | 107 mm |
| Pakkevægt | 1,94 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 373 mm |
| Pakkedybde | 309 mm |
| Pakkehøjde | 107 mm |
| Pakkevægt | 1,94 kg |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | Uplink (E0): Ethernet wired network port (RJ-45) Up/downlink (E1): Ethernet wired network port (RJ-45) Downlink (E2-E4): Ethernet wired network ports (RJ-45) USB 2.0 host interface (Type A connector) Cellular radio module interface (accessible after removing the back cover) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) Kensington security slot |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 100% |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System OS-10 |