HPE Aruba Networking AP-605H (RW) 2-Radio 3-Band 2x2 Wi-Fi 6E 1+4 ETH PSE USB Hospitality AP 3600 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S0B60A
- EAN: 0190017621135
HPE Aruba Networking AP-605H (RW) 2-Radio 3-Band 2x2 Wi-Fi 6E 1+4 ETH PSE USB Hospitality AP, 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, 3600 Mbit/s, WPA, WPA2, WPA3, 1000,2500,5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-605H (RW) 2-Radio 3-Band 2x2 Wi-Fi 6E 1+4 ETH PSE USB Hospitality AP. 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 3600 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA, WPA2, WPA3. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,2500,5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 50 W
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 3600 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.6 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 WPA, WPA2, and WPA3-–Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE-PD device, class 6, and PoE PSE device, class 4) UL2043 |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 HPE Aruba Networking Instant OS 8 |
| Funktioner | |
| 6 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 3600 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.6 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 287 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (6 GHz) | 2400 Mbit/s |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 HPE Aruba Networking Instant OS 8 |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2, WPA3 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 5 |
| USB-stik type | USB Type-A |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 50 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| DC spændingsområde | 48 V |
| Design | |
| Placering | Skrivebord, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 WPA, WPA2, and WPA3-–Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE-PD device, class 6, and PoE PSE device, class 4) UL2043 |
| Anbefalet brug | Indendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Intern |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5,4 dBi |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 WPA, WPA2, and WPA3-–Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE-PD device, class 6, and PoE PSE device, class 4) UL2043 |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 105 mm |
| Dybde | 40 mm |
| Højde | 153 mm |
| Vægt | 500 g |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | Uplink (E0): Ethernet wired network port (RJ-45) Downlink (E1-–E4): Ethernet wired network ports (RJ-45)(E1 and E2: POE-PSE) USB 2.0 host interface (Type A connector) Cellular radio module interface (accessible after removing the back cover) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) Kensington security slot |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 HPE Aruba Networking Instant OS 8 |