HPE Aruba Networking AP-505HR (EU) Remote AP Bundle Desk Mount and Power Hospitality Access Point 1487 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R3V56A
- EAN: 0190017395807
HPE Aruba Networking AP-505HR (EU) Remote AP Bundle Desk Mount and Power Hospitality Access Point, 2.4 GHz, 5 GHz, 1487 Mbit/s, WPA, WPA2, WPA3, 1000,5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-505HR (EU) Remote AP Bundle Desk Mount and Power Hospitality Access Point. 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 1487 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA, WPA2, WPA3. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 50 W
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1487 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3–Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location (AP-505H only) Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE) |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0 (AP-503H) and 8.7.0.0 (AP-505H), HPE Aruba Networking Operating System 10.3.0.0 (AP-503H), 10.2.0.0 (AP-505H) |
| Funktioner | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1487 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 287 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0 (AP-503H) and 8.7.0.0 (AP-505H), HPE Aruba Networking Operating System 10.3.0.0 (AP-503H), 10.2.0.0 (AP-505H) |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2, WPA3 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| USB-stik type | USB Type-A |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 50 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Bord, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3–Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location (AP-505H only) Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE) |
| Anbefalet brug | Indendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Intern |
| Antenner, antal | 2 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5,4 dBi |
| Antenneretningstype | Halvretningsbestemt |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3–Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location (AP-505H only) Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE) |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 86 mm |
| Dybde | 47 mm |
| Højde | 150 mm |
| Vægt | 360 g |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | 1 x HPE Smart Rate RJ-45 port, auto-sensing link speed (100/1000/2500BASE-T) and MDI/MDX. 2.5 Gbps speed complies with NBASE-T and 802.3bz specifications 4 x 10/100/1000BASE-T RJ-45 ports, auto-sensing link speed and MDI/MDX |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,363 kg (0.8 Pund) |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 93% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0 (AP-503H) and 8.7.0.0 (AP-505H), HPE Aruba Networking Operating System 10.3.0.0 (AP-503H), 10.2.0.0 (AP-505H) |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |