HPE Aruba Networking AP-503-RW Dual Radio 2x2 802.11ax Wi-Fi 6 Campus Access Point 1490 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R8M98A
- EAN: 0190017532615
HPE Aruba Networking AP-503-RW Dual Radio 2x2 802.11ax Wi-Fi 6 Campus Access Point, 2.4 GHz, 5 GHz, 1490 Mbit/s, WPA3, WPA, WPA2, 1000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking AP-503-RW Dual Radio 2x2 802.11ax Wi-Fi 6 Campus Access Point. 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 1490 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA3, WPA, WPA2. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1490 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Certificering | Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 3) Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.11.1.0 and later HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.5.0.0 and later |
| Funktioner | |
| 6 GHz | Ingen |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1490 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| MIMO | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.11.1.0 and later HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.5.0.0 and later |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA3, WPA, WPA2 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB-stik type | USB Type-A |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Strømstyring | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| LED-indikatorer | Nulstil, Status, System |
| Produktfarve | Hvid |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Certificering | Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 3) Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband |
| Anbefalet brug | Indendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Intern |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 4,8 dBi |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 3) Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 145 mm |
| Dybde | 145 mm |
| Højde | 35 mm |
| Vægt | 255 g |
| Pakkebredde | 196 mm |
| Pakkedybde | 183 mm |
| Pakkehøjde | 67 mm |
| Pakkevægt | 515 g |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 196 mm |
| Pakkedybde | 183 mm |
| Pakkehøjde | 67 mm |
| Pakkevægt | 515 g |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | E0: Ethernet wired network port (RJ-45) USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,227 kg (0.5 Pund) |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 100% |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.11.1.0 and later HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.5.0.0 and later |