HPE 15.36TB NVMe Gen5 High Performance Read Intensive E3S EC1 EDSFF SPDM CM7 SSD 15 TB E3.S
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P61187-B21
- EAN: 5715328231467 0190017656120
HPE 15.36TB NVMe Gen5 High Performance Read Intensive E3S EC1 EDSFF SPDM CM7 SSD, 15 TB, E3.S
Offer details
Related Products
Description
HPE 15.36TB NVMe Gen5 High Performance Read Intensive E3S EC1 EDSFF SPDM CM7 SSD. SDD-kapacitet: 15 TB, SSD-formfaktor: E3.S, Komponent til: Server/arbejdsplads
Specifications
| Funktioner | |
|---|---|
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 15 TB |
| SSD-formfaktor | E3.S |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 273611 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Mål arbejdsbyrde | Read Intensive (RI) |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Daglige drevskrivninger (DWPD) | 1 |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 25 W |
| Præstation | |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 15 TB |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 273611 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
| SSD-formfaktor | E3.S |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 200 mm |
| Dybde | 254 mm |
| Højde | 116 mm |
| Vægt | 540 g |
| Andre funktioner | |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,499 kg (1.1 Pund) |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |