Cisco Catalyst WS-C3650-24TS-L netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) 1U Sort
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C3650-24TS-L
- EAN: 4053162391901 5054629615645 88 ...9615645 8826585932534 0012303908426 0882658593253more
Cisco Catalyst WS-C3650-24TS-L, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Fuld duplex, Stativ-montering, 1U
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst WS-C3650-24TS-L. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 24. Fuld duplex. MAC adresselabel: 32000 entries, Switch kapacitet: 92 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE.... Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Antal VLAN'er | 4094 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ingen |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Switch kapacitet | 92 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Antal VLAN'er | 4094 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, GOST, NOM |
| Markedssegment | Forretning |
| Oprindelsesland | Kina |
| Præstation | |
| Støjniveau | 48 dB |
| Hukommelsestype | DRAM |
| Intern hukommelse | 4096 MB |
| Flashhukommelse | 2000 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 661800 t |
| Stabelbar | Ja |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 55,21 W |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømstiktype | Type C |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Andre funktioner | |
| Båndbredde | 160 Gbit/sek. |
| Oprindelsesland | Kina |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 96% |
| Driftshøjde | 0 - 1500 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 5000 m |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 4094 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 448 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 6,87 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 520,7 mm |
| Pakkedybde | 546,1 mm |
| Pakkehøjde | 203,2 mm |
| Pakkevægt | 2,2 kg |
| Tekniske detaljer | |
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 1 stk |
| Logistik data | |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 1 stk |
| Oprindelsesland | Kina |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Antal pr. pakke | 1 stk |