Cisco Aironet 2702e 1300 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: AIR-CAP2702E-E-K9
- EAN: 5054533617766 8826586225338 50 ...6225338 5054484617761 4056572319879 0882658622533more
Cisco Aironet 2702e, 2.4 GHz, 5 GHz, 1300 Mbit/s, EAP, EAP-TLS, EAP-TTLS, PEAP, TKIP, WPA, WPA2, 10,100,1000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
Cisco Aironet 2702e. 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 1300 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: EAP, EAP-TLS, EAP-TTLS, PEAP, TKIP, WPA, WPA2. Ethernet LAN-datahastigheder: 10,100,1000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1300 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-datahastighed (maks.) | 1300 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 2.4, 5 GHz |
| Webbaseret administration | Ingen |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n, IEEE 802.1x, IEEE 802.3at |
| Certificering | UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, UL 2043, IEC 60950-1, EN 60950-1, EN 50155 |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Funktioner | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1300 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-datahastighed (maks.) | 1300 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 2.4, 5 GHz |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n, IEEE 802.1x, IEEE 802.3at |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Ja |
| Dynamisk frekvensvalg (DFS) | Ja |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | EAP, EAP-TLS, EAP-TTLS, PEAP, TKIP, WPA, WPA2 |
| Administrationsfunktioner | |
| Webbaseret administration | Ingen |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| WAN-forbindelse | Ethernet (RJ-45) |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| DC-in-stik | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (typisk) | 15 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Design | |
| Intern | Ingen |
| LED-indikatorer | Ja |
| Produktfarve | Hvid |
| Certificering | UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, UL 2043, IEC 60950-1, EN 60950-1, EN 50155 |
| Godkendelser | |
| Certificering | UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, UL 2043, IEC 60950-1, EN 60950-1, EN 50155 |
| Software | |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Ja |
| Dynamisk frekvensvalg (DFS) | Ja |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 221 mm |
| Dybde | 221 mm |
| Højde | 51 mm |
| Vægt | 1 kg |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - 70 °C |