Cisco 100BASE-LX10 SFP netværksomformer til medie 1310 nm
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: GLC-FE-100LX-RGD=
- EAN: 0882658074165 4053162381247 88 ...2381247 8826580741650 4054318203512more
Cisco 100BASE-LX10 SFP, 10000 m, 1310 nm, IEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3, Laser Class 1 21CFR1040, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C
Offer details
Related Products
Description
Cisco 100BASE-LX10 SFP. Maksimal overførselsafstand: 10000 m, Bølgelængde: 1310 nm. Overholdelse af branchestandarder: IEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3, Sikkerhed: Laser Class 1 21CFR1040. Overfører strømområde: -8 - -15 dBmW, Stik: Dual LC, Fibertype: SMF
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal overførselsafstand | 10000 m |
| Bølgelængde | 1310 nm |
| Design | |
| Sikkerhed | Laser Class 1 21CFR1040 |
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Godkendelser | |
| Sikkerhed | Laser Class 1 21CFR1040 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Andre funktioner | |
| Overfører strømområde | -8 - -15 dBmW |
| Stik | Dual LC |
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3 |
| Fibertype | SMF |