Cisco 100BASE-BX10 SFP netværksomformer til medie 1550 nm
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: GLC-FE-100BX-D
- EAN: 0849064004360
Cisco 100BASE-BX10 SFP, 10000 m, 1550 nm, IEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, -8 - -14 dBmW
Offer details
Related Products
Description
Cisco 100BASE-BX10 SFP. Maksimal overførselsafstand: 10000 m, Bølgelængde: 1550 nm. Overholdelse af branchestandarder: IEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3. Overfører strømområde: -8 - -14 dBmW, Stik: Single LC, Fibertype: SMF
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal overførselsafstand | 10000 m |
| Bølgelængde | 1550 nm |
| Funktioner | |
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Design | |
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3 |
| Andre funktioner | |
| Overfører strømområde | -8 - -14 dBmW |
| Stik | Single LC |
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3 |
| Fibertype | SMF |