Cisco 1000BASE-T SFP Transceiver Module netværksomformer til medie 1000 Mbit/s
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: SFP-GE-T
- EAN: 5712505345344
Cisco 1000BASE-T SFP Transceiver Module, 1000 Mbit/s, 1000BASE-T, 100 m, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah, Ledningsført, 75 g
Offer details
Related Products
Description
Cisco 1000BASE-T SFP Transceiver Module. Maksimal dataoverførselshastighed: 1000 Mbit/s, Kabelteknologi: 1000BASE-T. Maksimal overførselsafstand: 100 m. Overholdelse af branchestandarder: IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah. Forbindelsesteknologi: Ledningsført. Vægt: 75 g
Specifications
| Netværk | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 1000BASE-T |
| Præstation | |
| Maksimal overførselsafstand | 100 m |
| Funktioner | |
| Hot-swap | Ja |
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt | 75 g |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 85 °C |
| Design | |
| Sikkerhed | Laser Class I 21CFR1040 LN#50 7/2001, Laser Class I IEC 60825-1 |
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah |
| Administrationsfunktioner | |
| Hot-swap | Ja |
| Godkendelser | |
| Sikkerhed | Laser Class I 21CFR1040 LN#50 7/2001, Laser Class I IEC 60825-1 |
| Andre funktioner | |
| Driftstemperatur (T-T) | 23 - 185 °F |
| Grænseflade | SFP |
| Dimensioner (BxDxH) | 13,4 x 56,5 x 8,5 mm |
| Stik | RJ-45 |
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah |