Cisco 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module for MMF & SMF netværksomformer til medie 1000 Mbit/s 1310 nm
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: SFP-GE-L
- EAN: 5051964016724 4053162720121 08 ...2720121 0849064004520more
Cisco 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module for MMF & SMF, 1000 Mbit/s, 1000BASE-LX/LH, 10000 m, 1310 nm, IEEE 802.3z, Ledningsført
Offer details
Related Products
Description
Cisco 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module for MMF & SMF. Maksimal dataoverførselshastighed: 1000 Mbit/s, Kabelteknologi: 1000BASE-LX/LH. Maksimal overførselsafstand: 10000 m, Bølgelængde: 1310 nm. Overholdelse af branchestandarder: IEEE 802.3z. Forbindelsesteknologi: Ledningsført. Vægt: 75 g
Specifications
| Netværk | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 1000BASE-LX/LH |
| Præstation | |
| Maksimal overførselsafstand | 10000 m |
| Bølgelængde | 1310 nm |
| Funktioner | |
| Hot-swap | Ja |
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.3z |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt | 75 g |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 85 °C |
| Design | |
| Sikkerhed | Laser Class I 21CFR1040 LN#50 7/2001, Laser Class I IEC 60825-1 |
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.3z |
| Administrationsfunktioner | |
| Hot-swap | Ja |
| Godkendelser | |
| Sikkerhed | Laser Class I 21CFR1040 LN#50 7/2001, Laser Class I IEC 60825-1 |
| Andre funktioner | |
| Overfører strømområde | -3 - -9,5 dBmW |
| Driftstemperatur (T-T) | 23 - 185 °F |
| Grænseflade | SFP |
| Dimensioner (BxDxH) | 13,4 x 56,5 x 8,5 mm |
| Stik | LC/PC |
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.3z |
| Fibertype | MMF/SMF |