Origin Storage CPQ-240MLC-S6 intern solid state drev 240 GB 2.5" SATA MLC
- Brand: Origin Storage
- Category:
- SKU: CPQ-240MLC-S6
- EAN: 5055146601531
Origin Storage CPQ-240MLC-S6, 240 GB, 2.5", 330 MB/s, 6 Gbit/sek.
Offer details
Description
Origin Storage CPQ-240MLC-S6. SDD-kapacitet: 240 GB, SSD-formfaktor: 2.5", Læsehastighed: 330 MB/s, Skrivehastighed: 300 MB/s, Dataoverførselshastighed: 6 Gbit/sek., Komponent til: Server/arbejdsplads
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
| Produktfarve | Sort |
| Funktioner | |
| Grænseflade | SATA |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 240 GB |
| Læsehastighed | 330 MB/s |
| Skrivehastighed | 300 MB/s |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
| Hukommelsestype | MLC |
| Dataoverførselshastighed | 6 Gbit/sek. |
| Tilfældig læsning (4KB) | 86000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 9000 IOPS |
| Ventetid ved læsning | 130 µs |
| Ventetid ved skrivning | 130 µs |
| Sikkerhedsalgoritmer | Ikke understøttet |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| Understøtter RAID | Ja |
| NVMe | Ingen |
| NAND flash type | MLC (Multi Level Cell) |
| Hot-swap | Ja |
| Hardware kryptering | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 2000000 t |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (inaktiv) | 1,3 W |
| Præstation | |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| SDD-kapacitet | 240 GB |
| Læsehastighed | 330 MB/s |
| Skrivehastighed | 300 MB/s |
| Hukommelsestype | MLC |
| Dataoverførselshastighed | 6 Gbit/sek. |
| Tilfældig læsning (4KB) | 86000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 9000 IOPS |
| Ventetid ved læsning | 130 µs |
| Ventetid ved skrivning | 130 µs |
| Sikkerhedsalgoritmer | Ikke understøttet |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| Understøtter RAID | Ja |
| NVMe | Ingen |
| NAND flash type | MLC (Multi Level Cell) |
| Hot-swap | Ja |
| Hardware kryptering | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 2000000 t |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 69,8 mm |
| Dybde | 100,5 mm |
| Højde | 7 mm |
| Vægt | 54,34 g |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Stød under drift | 1500 G |
| Ikke-drift stød | 1500 G |
| Driftsvibrationer | 20 G |
| Ikke-drift vibration | 20 G |
| Tekniske detaljer | |
| Grænseflade | SATA |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Stød under drift | 1500 G |
| Ikke-drift stød | 1500 G |
| Driftsvibrationer | 20 G |
| Ikke-drift vibration | 20 G |
| Andre funktioner | |
| Intern | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |