Offer details
Related Products
Description
HPE SN1600E 32Gb Dual Port Fibre Channel Host Bus Adapter. Intern. Værtsgrænseflade: PCI Express
Specifications
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Komponent til | Server |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Andre understøttede operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 21,5 mm |
| Dybde | 120,7 mm |
| Højde | 185,7 mm |
| Vægt | 154 g |
| Præstation | |
| Andre understøttede operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
| Andre funktioner | |
| Kompatible operativsystemer | None |
| Kabeltype | OM3 and OM4 fiber optic, shortware (sw) cable |
| Porte, antal | 2 |
| Målstyring | HPE Compute Ops Management |
| Kabinettype | Stand up |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 120,7 x 21,5 x 185,7 mm (4.75 x 0.845 x 7.31") |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |