HPE ProLiant ML350 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 1x32GB-R 4LFF 2x4TB HDD NC BCM5719 2x1000W PS EU server 8 TB Tårn (4U) Intel® Xeon Silver 2,4 GHz 32 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant ML350 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 1x32GB-R 4LFF 2x4TB HDD NC BCM5719 2x1000W PS EU Server, 2,4 GHz, 4510, 32 GB, DDR5-SDRAM, 8 TB, Tårn (4U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant ML350 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 1x32GB-R 4LFF 2x4TB HDD NC BCM5719 2x1000W PS EU Server. Processorserie: Intel® Xeon Silver, Processorfrekvens: 2,4 GHz, Processormodel: 4510. Intern hukommelse: 32 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 1 x 32 GB. Samlet lagringskapacitet: 8 TB, HDD-grænseflade: SATA III. Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W. Kabinettype: Tårn (4U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,4 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon Silver |
| Processormodel | 4510 |
| Processorkerner | 12 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 30 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 8 TB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| HDD-grænseflade | SATA III |
| Understøttede RAID-kontroller | Embedded Intel VROC SATA Hybrid RAID |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Udvidelsesporte | 2 to 10 PCIe Gen5 (2 OCP 3.0). Refer to the QuickSpecs for more detail. |
| Design | |
| Kabinettype | Tårn (4U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion Cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (require licenses), and HPE Compute Ops Management. |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion Cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Standard ventilatorer | 3x Standard Fans |
| Lagerdisk type | 2x HPE 4TB SATA 6G Business Critical 7.2K LFF LP 1-year Warranty Multi Vendor HDD |