HPE ProLiant ML350 Gen11 4410Y 2.0GHz 12-core 1P 32GB-R MR408i-o 8SFF 1000W RPS server Tårn (4U) Intel® Xeon Silver 2 GHz DDR5-SDRAM
HPE ProLiant ML350 Gen11 4410Y 2.0GHz 12-core 1P 32GB-R MR408i-o 8SFF 1000W RPS Server, 2 GHz, 4410Y, 32 GB, DDR5-SDRAM, 1000 W, Tårn (4U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant ML350 Gen11 4410Y 2.0GHz 12-core 1P 32GB-R MR408i-o 8SFF 1000W RPS Server. Processorserie: Intel® Xeon Silver, Processorfrekvens: 2 GHz, Processormodel: 4410Y. Intern hukommelse: 32 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 1 x 32 GB. Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W. Kabinettype: Tårn (4U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon Silver |
| Processormodel | 4410Y |
| Processorkerner | 12 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 30 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Processor boost frekvens | 3,9 GHz |
| Konfigurerbar TDP-down | 4,5 W |
| Bus type | OPI |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 8 TB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Understøtter RAID | Ja |
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5" |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Antal understøttede SSD'er | 8 |
| Antal understøttede HHD'er | 8 |
| Understøttede SSD-størrelser | 2.5" |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Udvidelsesporte | Default with 4 x8 PCIe 5.0 slots. Refer to the QuickSpecs for more detail. |
| Design | |
| Kabinettype | Tårn (4U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion Cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (require licenses), and HPE Compute Ops Management. |
| Processor særlige funktioner | |
| Intel® TSX-NI-version | 0,00 |
| Intel® Stable Billede Platform Program (SIPP) version | 0,00 |
| Intel® Smart Response Technology version | 1,00 |
| Intel® Secure Key Technology version | 1,00 |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 1x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 1 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 584,2 mm |
| Vægt | 32,8 kg |
| Højde | 304,8 mm |
| Dybde | 984,3 mm |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion Cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Vægt (efter britisk standard) | 32,8 kg (72.4 Pund) |
| Standard ventilatorer | 3x Standard Fans |
| Lagerdisk type | None ship standard, 8 SFF supported |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 584,2 x 984,2 x 304,8 mm (23 x 38.8 x 12") |