HPE ProLiant ML110 Gen11 3508U 2.1GHz 8c 1P 1x32GB-R 8SFF 2x480GB SSD 2x1000W PS EU server 960 GB Tårn (4,5U) Intel® Xeon Bronze 2,1 GHz 32 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant ML110 Gen11 3508U 2.1GHz 8c 1P 1x32GB-R 8SFF 2x480GB SSD 2x1000W PS EU Server, 2,1 GHz, 3508U, 32 GB, DDR5-SDRAM, 960 GB, Tårn (4,5U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant ML110 Gen11 3508U 2.1GHz 8c 1P 1x32GB-R 8SFF 2x480GB SSD 2x1000W PS EU Server. Processorserie: Intel® Xeon Bronze, Processorfrekvens: 2,1 GHz, Processormodel: 3508U. Intern hukommelse: 32 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 1 x 32 GB. Samlet lagringskapacitet: 960 GB. Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W, Redundant strømforsyning. Kabinettype: Tårn (4,5U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,1 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon Bronze |
| Processormodel | 3508U |
| Processorkerner | 8 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 22,5 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Processor boost frekvens | 2,2 GHz |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 960 GB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| Understøttede RAID-kontroller | Embedded Intel VROC SATA/NVMe |
| Understøtter RAID | Ja |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| SDD-kapacitet | 480 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Antal understøttede SSD'er | 8 |
| Antal installerede SSD'er | 2 |
| Understøttede SSD-størrelser | 2.5" |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Udvidelsesporte | 2 to 4 x16 PCIe Gen5 and 1 x16 OCP3 slot. Refer to the QuickSpecs for more detail. |
| Design | |
| Kabinettype | Tårn (4,5U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Præstation | |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Administrationsplatform | Included: HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) Optional: HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (require licenses) and HPE Compute Ops Management. Refer to the iLO 6 User Guide |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Strømstyring | |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal installerede strømforsyninger | 1 |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 183 mm |
| Vægt | 12,3 kg |
| Højde | 600 mm |
| Dybde | 630 mm |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Vægt (efter britisk standard) | 12,3 kg (27.1 Pund) |
| Standard ventilatorer | 2x Standard Fans |
| Lagerdisk type | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 183,1 x 629,9 x 599,9 mm (7.21 x 24.8 x 23.6") |