HPE ProLiant DL365 Gen11 EDSFF Configure-to-order server Stativ (1U) AMD EPYC DDR5-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P53934-B21
- EAN: 0190017595511 0190017643472 01 ...7643472 0190017643496 0190017643519 0190017643502 0190017643465 0190017643489more
HPE ProLiant DL365 Gen11 EDSFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 0 W, Stativ (1U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL365 Gen11 EDSFF Configure-to-order Server. Processorserie: AMD EPYC. Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Strømforsyning: 0 W. Kabinettype: Stativ (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorserie | AMD EPYC |
| Processor cache type | L3 |
| Processor sokkel | Socket SP5 |
| Processorproducent | AMD |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Lagring | |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE Tri-Mode Controllers, refer to QuickSpecs for more details |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 0 |
| Udvidelsesporte | 2 maximum, for detail descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require license), and HPE Compute Ops Management |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 2 Flexible Slot power supplies maximum, depending on customer configuration |
| Strømforsyning | 0 W |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 448,9 mm |
| Højde | 42,9 mm |
| Dybde | 649,4 mm |
| Tekniske detaljer | |
| Antal understøttede lagerdiske | 20 |
| Andre funktioner | |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Antal understøttede processorer | 2 |
| Antal DIMM-slots | 24 |
| Hot-swap HDD båse | Ja |