HPE ProLiant DL360 Gen11 6530 2.1GHz 32c 1P 8x16GB-R 8SFF MR216i-o 5x1.92TB SSD 2x1000W PS EU server Stativ (1U) Intel® Xeon® Gold 2,1 GHz 128 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant DL360 Gen11 6530 2.1GHz 32c 1P 8x16GB-R 8SFF MR216i-o 5x1.92TB SSD 2x1000W PS EU Server, 2,1 GHz, 128 GB, DDR5-SDRAM, 1000 W, Stativ (1U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL360 Gen11 6530 2.1GHz 32c 1P 8x16GB-R 8SFF MR216i-o 5x1.92TB SSD 2x1000W PS EU Server. Processorserie: Intel® Xeon® Gold, Processorfrekvens: 2,1 GHz. Intern hukommelse: 128 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 8 x 16 GB. Ethernet LAN. Strømforsyning: 1000 W. Kabinettype: Stativ (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,1 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon® Gold |
| Processorkerner | 32 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 160 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 128 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 8 x 16 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Lagring | |
| Antal installerede HDD'er | 5 |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR216i-o Gen11 x16 Lanes without Cache OCP SPDM Storage Controller HPE NS204i-u Gen11 NVMe Hot Plug Boot Optimized Storage Device |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| SDD-kapacitet | 1,92 TB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM57416 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Udvidelsesporte | 2-slots (x16 FH, x16 HH) as standard. Upgradeable to 3rd slot in HH (or remove Slot 2 bracket to be FH at Slot 3) in a 2nd processor configuration. And maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots. |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Præstation | |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Administrationsplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). Optional - HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strømstyring | |
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Standard ventilatorer | 7x High Performance Fans |
| Lagerdisk type | 5x HPE 1.92TB SATA 6G Mixed Use SFF BC Multi Vendor SSD |