HPE ProLiant DL360 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 2x32GB-R 4LFF 2x960GB SSD NC BCM5719 2x800W PS EU server 1,92 TB Stativ (1U) Intel® Xeon Silver 2,4 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 800 W
HPE ProLiant DL360 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 2x32GB-R 4LFF 2x960GB SSD NC BCM5719 2x800W PS EU Server, 2,4 GHz, 4510, 64 GB, DDR5-SDRAM, 1,92 TB, Stativ (1U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL360 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 2x32GB-R 4LFF 2x960GB SSD NC BCM5719 2x800W PS EU Server. Processorserie: Intel® Xeon Silver, Processorfrekvens: 2,4 GHz, Processormodel: 4510. Intern hukommelse: 64 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM, Hukommelseslayout (slots x størrelse): 2 x 32 GB. Samlet lagringskapacitet: 1,92 TB, HDD-grænseflade: SATA. Ethernet LAN. Strømforsyning: 800 W, Redundant strømforsyning. Kabinettype: Stativ (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,4 GHz |
| Processorserie | Intel® Xeon Silver |
| Processormodel | 4510 |
| Processorkerner | 12 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor-cache | 30 MB |
| Processorproducent | Intel |
| Konfigurerbar TDP-down | 4,5 W |
| Bus type | OPI |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 1,92 TB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| HDD kapacitet | 960 GB |
| HDD-grænseflade | SATA |
| Understøttede RAID-kontroller | Embedded SATA controller |
| Understøtter RAID | Ja |
| Understøttede HDD-størrelser | 3.5" |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| SDD-kapacitet | 960 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Maksimal lagerkapacitet | 20 TB |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Understøttede SSD-størrelser | 3.5" |
| Grafik | |
| On-board grafikkort | Ja |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Udvidelsesporte | 2-slots (x16 FH, x16 HH) as standard. Upgradeable to 3rd slot in HH (or remove Slot 2 bracket to be FH at Slot 3) in a 2nd processor configuration. And maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots. |
| Design | |
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Stativ-montering | Ja |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Produktfarve | Grå |
| Præstation | |
| Fjernstyret administration | iLO 6 ASIC |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Kompatible operativsystemer | Microsoft Windows Server VMware ESXi Red Hat Enterprise Linux (RHEL) SUSE Linux Enterprise Server (SLES) Canonical Ubuntu Oracle Linux and Oracle VM SAP Linux |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Administrationsplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). Optional - HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Kompatible operativsystemer | Microsoft Windows Server VMware ESXi Red Hat Enterprise Linux (RHEL) SUSE Linux Enterprise Server (SLES) Canonical Ubuntu Oracle Linux and Oracle VM SAP Linux |
| Processor særlige funktioner | |
| Intel® TSX-NI-version | 0,00 |
| Intel® Smart Response Technology version | 1,00 |
| Intel® Secure Key Technology version | 1,00 |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Strømstyring | |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyningstype | 2x HPE 800W Flex Slot Titanium Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 800 W |
| Antal understøttede overflødige strømforsyninger | 2 |
| Antal installerede strømforsyninger | 1 |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 600 mm |
| Vægt | 32,3 kg |
| Højde | 241 mm |
| Dybde | 990 mm |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Andre funktioner | |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Vægt (efter britisk standard) | 32,3 kg (71.3 Pund) |
| Standard ventilatorer | 5x Standard Fans |
| Lagerdisk type | 2x HPE 960GB SATA 6G Read Intensive LFF LPC Multi Vendor SSD |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 599,9 x 990,1 x 241 mm (23.6 x 39 x 9.49") |