HPE Networking Comware Switch 24G 2SFP+ 2XGT EI 5140 Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R8J41A
- EAN: 0190017533223 0190017533131 01 ...7533131 0190017532295 0190017527031 0190017533261 0190017533254 0190017533100more
HPE Networking Comware Switch 24G 2SFP+ 2XGT EI 5140, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Networking Comware Switch 24G 2SFP+ 2XGT EI 5140. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 24, Port til konsol: RJ-45. Fuld duplex. MAC adresselabel: 16384 entries, Switch kapacitet: 128 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p,.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Port til konsol | RJ-45 |
| Antal SFP + modulslots | 2 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3az, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto-sensing | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 16384 entries |
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 95 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 3 µs |
| Latens (10 Gps) | 5 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelse | MAC-baseret godkendelse |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Godkendelsestype | HWTACACS, RADIUS |
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Routing-protokoller | OSPF, OSPFv2, OSPFv3, RIP, RIP-1, RIP-2 |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Præstation | |
| Fysisk stabling | 9 |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Stabelbar | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 33 W |
| Strømforbrug note | 33W (Maximum), 14.5W (Idle) Note: Idle power is the actual power consumption of the device with no ports connected. Maximum power rating and maximum heat dissipation are the worst-case theoretical maximum numbers provided for planning the infrastructure with fully loaded PoE (if equipped), 100% traffic, all ports plugged in, and all modules populated. |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 370 W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1000 Mb latency: < 5 µs 10 Gbps latency: < 3 µs |
| Målstyring | HPE Aruba Networking IMC - Intelligent Management Center; SmartMC; Command-line interface; Web browser; SNMP manager |
| Hukommelse og processor | 512 MB SDRAM, 256 MB flash |
| Vægt (efter britisk standard) | 2,5 kg (5.51 Pund) |
| I/O-porte | 24 RJ-45 autosensing 10/100/1000 ports; Duplex: Ports 1-24 support 10BASE-T/100BASE-TX, 1000BASE-T (full only); 2 SFP+ fixed 10GbE ports; 2 x 1/2.5/5/10GBASE-T; 1 RJ-45 serial console port |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,7 x 439,9 x 160 mm (1.72 x 17.3 x 6.3") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Varmeafgivelse | 112,6 BUT/t |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 43,6 mm |
| Dybde | 440 mm |
| Højde | 160 mm |
| Vægt | 2,5 kg |