HPE Networking Comware Router 1GbE and Combo 2GbE WAN 8GbE LAN MSR958 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JH300A
- EAN: 0889296339014 0889296339045 08 ...6339045 0889296338987 0889296339076 0889296338925 0889296338994 0889296338901 0889296338956 0889296338192 0889296338932 0889296338871 0889296339335 0889296338895 0889296338888 0889296338918more
HPE Networking Comware Router 1GbE and Combo 2GbE WAN 8GbE LAN MSR958, Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Offer details
Description
HPE Networking Comware Router 1GbE and Combo 2GbE WAN 8GbE LAN MSR958. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 8, Antal USB 2.0-porte: 1. MAC adresselabel: 10000 entries. Netværksstandarder: IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Specifications
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Kombo SFP porte, antal | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 10000 entries |
| Hastighed for videresendelse | 0,03 Mpps |
| Protokoller | |
| Routing-protokoller | IP |
| Design | |
| Produktfarve | Grå |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 24 W |
| Strømforbrug (maks.) | 20 W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Andre funktioner | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Vægt (efter britisk standard) | 1,75 kg (3.86 Pund) |
| Relativ luftfugtighed, der ikke fungerer (ikke-kondenserende) | 5 - 95% |
| I/O-porte | (1) Combo GbE (SFP and RJ45) (1) RJ-45 autosensing 10/100/1000 WAN port (8) RJ-45 autosensing 10/100/1000 LAN ports |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 329,9 x 230,1 x 44,2 mm (13 x 9.06 x 1.74") |
| Garantiperiode | 1 År |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 330 mm |
| Dybde | 230 mm |
| Højde | 44,2 mm |
| Vægt | 1,75 kg |
| Optisk fiber | |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Præstation | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Tekniske detaljer | |
| Garantiperiode | 1 År |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |