HPE Networking 12904E v2 Main Processing Unit 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JH668A
- EAN: 0190017141978 1900171419788
HPE Networking 12904E v2 Main Processing Unit, Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Networking 12904E v2 Main Processing Unit. MAC adresselabel: 16384 entries, Switch kapacitet: 184000 Gbit/sek.. DC indgangsspænding: 48 - 60 V. Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Dataoverførsel | |
|---|---|
| MAC adresselabel | 16384 entries |
| Switch kapacitet | 184000 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 92100 Mpps |
| Protokoller | |
| Routing-protokoller | BGP4, IS-IS, MPLS, OSPF, OSPFv3, RIP, RIPng |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Præstation | |
| Processorfrekvens | 1200 MHz |
| Hukommelsestype | DDR2-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 1024 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| DC indgangsspænding | 48 - 60 V |
| Strømforbrug note | Power output: 2400W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | Low latency under 5 microsecond latency (64-byte packets) |
| Dimensioner (BxDxH) | 201 x 411 x 41 mm |
| Målstyring | IMC - Intelligent Management Center; Command-line interface; Out-of-band management (serial RS-232C); SNMP manager; Telnet; Terminal interface (serial RS-232C); Modem interface; IEEE 802.3 Ethernet MIB; Ethernet interface MIB |
| Hukommelse og processor | Quad Core MIPS64 at 1.2 GHz, 1 GB flash, 8 GB DDR2 SDRAM |
| Vægt (efter britisk standard) | 2,81 kg (6.2 Pund) |
| I/O-porte | 16 I/O module slots, maximum; Supports a maximum of 768 40GbE, 768 10GbE, 1/10GbE copper, 1/10GbE fiber, 1GbE fiber, or 10/100/1000 ports, or 576 100GbE ports, or a combination |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 200,7 x 411,5 x 40,6 mm (7.9 x 16.2 x 1.6") |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 201 mm |
| Dybde | 411 mm |
| Højde | 41 mm |
| Vægt | 2,8 kg |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |