Offer details
Related Products
Description
HPE LTO-7 Ultrium WORM Data Cartridge. Produkttype: Tomt databånd, Medietype: LTO, Komprimeret kapacitet: 15 TB. Overførselshastighed: 700 MB/s. Båndstørrelse: 1,26 cm, Båndlængde: 960 m, Båndtykkelse: 5,6 µm. Antal pr. pakke: 1 stk. Læsehastighed: 700 MB/s, Båndbredde: 1,26 cm
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Medietype | LTO |
| Produkttype | Tomt databånd |
| Komprimeret kapacitet | 15 TB |
| Båndets levetid | 30 År |
| Antal spor | 3584 |
| Optagelses-densitet | 485 kbit/inch |
| Produktfarve | Blå |
| Dataoverførsel | |
| Overførselshastighed | 700 MB/s |
| Design | |
| Produktfarve | Blå |
| Vægt & størrelser | |
| Båndstørrelse | 1,26 cm |
| Båndlængde | 960 m |
| Båndtykkelse | 5,6 µm |
| Bredde | 102 mm |
| Dybde | 105,4 mm |
| Højde | 21,5 mm |
| Vægt | 280 g |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717098 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 16 - 32 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 5 - 23 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 20 - 60% |
| Logistik data | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717098 |
| Andre funktioner | |
| Båndbredde | 1,26 cm |
| Læsehastighed | 700 MB/s |
| Optageteknologi | LTO-7 Ultrium |
| Medieformat | Write-once |
| Koercivitet | 2,200-2,300 Oe |
| Basefilm | Barium Ferrite |