Offer details
Related Products
Description
HPE LTO-7 Ultrium 15TB RW Data Cartridge. Produkttype: Tomt databånd, Medietype: LTO, Komprimeret kapacitet: 15 TB. Overførselshastighed: 700 MB/s. Båndstørrelse: 1,26 cm, Båndlængde: 960 m, Båndtykkelse: 5,6 µm. Antal pr. pakke: 1 stk. Læsehastighed: 700 MB/s, Båndbredde: 1,26 cm
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Medietype | LTO |
| Produkttype | Tomt databånd |
| Komprimeret kapacitet | 15 TB |
| Båndets levetid | 30 År |
| Antal spor | 3584 |
| Optagelses-densitet | 485 kbit/inch |
| Produktfarve | Blå |
| Dataoverførsel | |
| Overførselshastighed | 700 MB/s |
| Design | |
| Produktfarve | Blå |
| Vægt & størrelser | |
| Båndstørrelse | 1,26 cm |
| Båndlængde | 960 m |
| Båndtykkelse | 5,6 µm |
| Bredde | 113 mm |
| Dybde | 27,9 mm |
| Højde | 111 mm |
| Vægt | 270 g |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717098 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 20 - 60% |
| Logistik data | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717098 |
| Andre funktioner | |
| Båndbredde | 1,26 cm |
| Læsehastighed | 700 MB/s |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,272 kg (0.6 Pund) |
| Optageteknologi | LTO-7 Ultrium |
| Medieformat | Re-writable |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 113 x 27,9 x 111 mm (4.45 x 1.1 x 4.37") |
| Koercivitet | 2,200-2,300 Oe |
| Basefilm | Barium Ferrite |