HPE Intel Xeon-Platinum 8558P 2.7GHz 48-core 350W for processor 2,7 GHz 260 MB L3
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P67108-B21
- EAN: 0190017693545
HPE Intel Xeon-Platinum 8558P 2.7GHz 48-core 350W Processor for, Intel® Xeon® Platinum, Intel, 8558P, 2,7 GHz, 260 MB, L3
Offer details
Related Products
Description
HPE Intel Xeon-Platinum 8558P 2.7GHz 48-core 350W Processor for. Processorserie: Intel® Xeon® Platinum, Processorproducent: Intel, Processormodel: 8558P. Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor: 5600 MHz
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorens basisfrekvens | 2,7 GHz |
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® Platinum |
| Processorkerner | 48 |
| Processormodel | 8558P |
| Thermal Design Power (TDP) | 350 W |
| Processor-cache | 260 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Hukommelse | |
| Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor | 5600 MHz |
| Strømstyring | |
| Thermal Design Power (TDP) | 350 W |
| Funktioner | |
| Thermal Design Power (TDP) | 350 W |