HPE Intel Xeon 6710E 2.4GHz 64-core 205W for processor 2,4 GHz 96 MB L3
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P71117-B21
- EAN: 0190017715568
HPE Intel Xeon 6710E 2.4GHz 64-core 205W Processor for, Intel® Xeon®, Intel, 6710E, 2,4 GHz, 96 MB, L3
Offer details
Related Products
Description
HPE Intel Xeon 6710E 2.4GHz 64-core 205W Processor for. Processorserie: Intel® Xeon®, Processorproducent: Intel, Processormodel: 6710E. Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor: 5600 MHz. Bredde: 36,6 mm, Dybde: 222,3 mm, Højde: 287,3 mm. Højde (efter britisk standard): 28,7 cm (11.3"), Vægt (efter britisk standard): 0,68 kg (1.5 Pund)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorens basisfrekvens | 2,4 GHz |
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® |
| Processorkerner | 64 |
| Processormodel | 6710E |
| Thermal Design Power (TDP) | 205 W |
| Processor-cache | 96 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Hukommelse | |
| Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor | 5600 MHz |
| Strømstyring | |
| Thermal Design Power (TDP) | 205 W |
| Funktioner | |
| Thermal Design Power (TDP) | 205 W |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 36,6 mm |
| Dybde | 222,3 mm |
| Højde | 287,3 mm |
| Vægt | 680 g |
| Andre funktioner | |
| Højde (efter britisk standard) | 28,7 cm (11.3") |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,68 kg (1.5 Pund) |