HPE InfiniBand HDR/Ethernet 200Gb 2-port QSFP56 PCIe4 x16 OCP3 MCX653436A-HDAI Adapter Intern 200 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P31348-B21
- EAN: 0190017485645 1900174856450
HPE InfiniBand HDR/Ethernet 200Gb 2-port QSFP56 PCIe4 x16 OCP3 MCX653436A-HDAI Adapter, Intern, Ledningsført, PCI Express, Ethernet, 200 Mbit/s, Sort, Grøn, Rustfrit stål
Offer details
Related Products
Description
HPE InfiniBand HDR/Ethernet 200Gb 2-port QSFP56 PCIe4 x16 OCP3 MCX653436A-HDAI Adapter. Intern. Forbindelsesteknologi: Ledningsført, Værtsgrænseflade: PCI Express, Grænseflade: Ethernet. Maksimal dataoverførselshastighed: 200 Mbit/s. Produktfarve: Sort, Grøn, Rustfrit stål
Specifications
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Grænseflade | Ethernet |
| Fiber optisk strømstik | QSFP56 |
| Båndbredde | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 200 Mbit/s |
| Netværk | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 200 Mbit/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Produktfarve | Sort, Grøn, Rustfrit stål |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant Rack/Tower/BladeSystem Servers/Synergy |
| Komponent til | Server |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 246,9 mm |
| Dybde | 214,9 mm |
| Højde | 62 mm |
| Vægt | 440 g |
| Præstation | |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant Rack/Tower/BladeSystem Servers/Synergy |
| Tekniske detaljer | |
| Garantiperiode | 3 År |
| Andre funktioner | |
| Kabeltype | DAC and AOC |
| Porte, antal | 2 |
| Kabinettype | OCP 3.0 SFF |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,438 kg (0.966 Pund) |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 214,9 x 246,9 x 62 mm (8.46 x 9.72 x 2.44") |