HPE Aruba Networking CX 6300M 48-port 1GbE Class 4 PoE and 4-port SFP56 Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Grå
HPE Aruba Networking CX 6300M 48-port 1GbE Class 4 PoE and 4-port SFP56 Switch, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6300M 48-port 1GbE Class 4 PoE and 4-port SFP56 Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48. MAC adresselabel: 29490 entries, Switch kapacitet: 496 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Optisk fiber | |
| Transmissionsafstand (maks.) | 10 km |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 29490 entries |
| Switch kapacitet | 496 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 369 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 2,28 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,46 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Routing-protokoller | BGP, BGP4, IP, OSPF |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Grå |
| Præstation | |
| Fysisk stabling | 10 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 32000 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A72 |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug note | With JL086A PSU: Idle: 70W 100% Traffic Rate: 90W With JL087A PSU: Idle: 71W 100% Traffic Rate: 88W With JL670A PSU: Idle: 73W 100% Traffic Rate: 96W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 1440 W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 2.28 μs 10 Gbps: 1.46 μs 25 Gbps: 1.90 μs 50 Gbps: 3.49 μs |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1.8GHz Memory: 8 GB DDR4, 32 GB eMMC Flash: 8 MB, 16 MB, or 32 MB, depending on model and configuration |
| Ventilator | Switch has two fan tray slots and comes with one fan tray installed. Minimum one fan tray required. Fan trays are field replaceable and hot‑swappable. Each fan tray contains two fans. |
| Vægt (efter britisk standard) | 5,16 kg (11.4 Pund) |
| I/O-porte | 48 x 10/100/1000 BaseT PoE+ ports supporting up to 30W per port 4 x 1G/10G/25G/50G [4] SFP ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442 x 386,1 mm (1.73 x 17.4 x 15.2") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 385 mm |
| Vægt | 5,16 kg |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |