HPE Aruba Networking CX 6300M 24p SFP+ LRM support and 2p 50G and 2p 25G MACSec Switch Administreret L3 Strøm over Ethernet (PoE) 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R8S92A
- EAN: 0190017538693 0190017543536
HPE Aruba Networking CX 6300M 24p SFP+ LRM support and 2p 50G and 2p 25G MACSec Switch, Administreret, L3, Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6300M 24p SFP+ LRM support and 2p 50G and 2p 25G MACSec Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Port til konsol: RJ-45/USB Type-C. MAC adresselabel: 32768 entries, Switch kapacitet: 448 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1AX, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s,.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 0 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Ingen |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Port til konsol | RJ-45/USB Type-C |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Antal SFP + modulslots | 24 |
| Fiber optisk strømstik | SFP, SFP+, SFP28, SFP56 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1t, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,10000,25000,50000 Mbit/s |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Optisk fiber | |
| Transmissionsafstand (maks.) | 10 km |
| Fiber optisk strømstik | SFP, SFP+, SFP28, SFP56 |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 32768 entries |
| Switch kapacitet | 448 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 334 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 4,24 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,5 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 16 MB |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SSH |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
| DHCP funktioner | DHCP client, DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Routing-protokoller | BGP, BGP4, OSPF, OSPFv2, OSPFv3, RIP-2 |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
| Præstation | |
| Fysisk stabling | 10 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 32000 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A72 |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 16 MB |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug note | With JL086A PSU: Idle: 60W 100% Traffic Rate: 76W With JL087A PSU: Idle: 59W 100% Traffic Rate: 74W With JL670A PSU: Idle: 62W 100% Traffic Rate: 81W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 720 W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 4.24 μs 10 Gbps: 1.50 μs 25 Gbps: 2.91 μs 50 Gbps: 3.49 μs |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | Quad Core Arm Cortex™ A72 @ 1.8GHz, 8 GB DDR4, 32 GB eMMC 16 MB Shared Packet Buffer Memory |
| Ventilator | Switch has two fan tray slots and comes with two fan trays installed. Minimum two fan trays required. Fan trays are field replaceable and hot‑swappable. Each fan tray contains two fans. |
| Vægt (efter britisk standard) | 6,71 kg (14.8 Pund) |
| I/O-porte | 24 x 10/100/1000 BaseT PoE+ ports supporting up to 30W per port 4 x 1G/10G/25G/50G [4] SFP ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442 x 386,1 mm (1.73 x 17.4 x 15.2") |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,10000,25000,50000 Mbit/s |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 90% |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 385 mm |
| Vægt | 6,71 kg |