Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6300M 24-port SFP+ and 4-port SFP56 Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Antal USB 2.0-porte: 1, Port til konsol: USB. MAC adresselabel: 32000 entries, Switch kapacitet: 880 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE.... Stativ-montering
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| System hændelseslog | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 0 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Ingen |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Port til konsol | USB |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Antal SFP + modulslots | 24 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3bt |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| Politikbaseret routing | Ja |
| MLD indtastninger | 4000 |
| IPv6 multicast indtastninger | 8000 |
| IPv4 multicast indtastninger | 8000 |
| IGMP indtastninger | 8000 |
| Optisk fiber | |
| Transmissionsafstand (maks.) | 10 km |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Switch kapacitet | 880 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 654 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 1,99 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,49 µs |
| Antal køer | 8 |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 8000 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP indtastninger | 8000 |
| DHCP funktioner | DHCP relay, DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 8000 |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| MLD indtastninger | 4000 |
| IPv6 multicast indtastninger | 8000 |
| IPv4 multicast indtastninger | 8000 |
| Protokoller | |
| Routing-protokoller | OSPF, OSPFv3 |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Luftflow retning | Luftstrøm fremad-bagud |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
| Certificering | EN 60950-1:2006; +A11:2009 +A1:2010; +A12:2011 + A2:2013 UL 60950-1 2nd Ed CAN/CSA-C22.2; No. 60950-1-07 IEC 60950-1:2005 EN 55022:2010, A; EN 55032:2012, A; EN 55024:2010; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013 FCC 15 A ICES-003 A VCCI A; CISPR 22 A; CISPR 32 A; CISPR 24:2010 |
| Præstation | |
| Fysisk stabling | 10 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Støjniveau | 31 dB |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 32000 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A72 |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (maks.) | 85 W |
| Strømforbrug note | Idle: 51W 100% Traffic Rate: 85W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 2.28 μs 10 Gbps: 1.46 μs 25 Gbps: 1.90 μs 50 Gbps: 3.49 μs |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1.8GHz Memory: 8 GB DDR4, 32 GB eMMC Flash: 8 MB, 16 MB, or 32 MB, depending on model and configuration |
| Ventilator | Switch has two fan tray slots and comes with two fan trays installed. Minimum two fan trays required. Fan trays are field replaceable and hot‑swappable. Each fan tray contains two fans. |
| Vægt (efter britisk standard) | 5,11 kg (11.3 Pund) |
| I/O-porte | 24 x 1G/10G SFP+ ports 4 x 1G/10G/25G/50G [4] SFP ports 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442 x 386,1 mm (1.73 x 17.4 x 15.2") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3040 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4600 m |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 385 mm |
| Vægt | 5,11 kg |
| Emballage indhold | |
| Rack monteringskit | Ja |
| Godkendelser | |
| Certificering | EN 60950-1:2006; +A11:2009 +A1:2010; +A12:2011 + A2:2013 UL 60950-1 2nd Ed CAN/CSA-C22.2; No. 60950-1-07 IEC 60950-1:2005 EN 55022:2010, A; EN 55032:2012, A; EN 55024:2010; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013 FCC 15 A ICES-003 A VCCI A; CISPR 22 A; CISPR 32 A; CISPR 24:2010 |
| Emballeringsdata | |
| Rack monteringskit | Ja |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |