HPE Aruba Networking CX 6300M 12p CL8 PoE 36p CL6 PoE Smart Rate 1G/2.5G/5G 2p 50G 2p 10G Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Sort
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R8S91A
- EAN: 0190017538686 0190017543529
HPE Aruba Networking CX 6300M 12p CL8 PoE 36p CL6 PoE Smart Rate 1G/2.5G/5G 2p 50G 2p 10G Switch, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6300M 12p CL8 PoE 36p CL6 PoE Smart Rate 1G/2.5G/5G 2p 50G 2p 10G Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48, Antal installerede SFP+ moduler: 2, Port til konsol: USB. Switch kapacitet: 496 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt. Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP+ moduler | 2 |
| Port til konsol | USB |
| Antal SFP + modulslots | 2 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
| Link aggregering | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| Dataoverførsel | |
| Switch kapacitet | 496 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 369 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 4,24 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,5 µs |
| Pakke bufferlager | 16 MB |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Præstation | |
| Fysisk stabling | 10 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 32000 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A72 |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 16 MB |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (maks.) | 2880 W |
| Strømforbrug note | With JL086A PSU: Idle: 70W 100% Traffic Rate: 90W With JL087A PSU: Idle: 71W 100% Traffic Rate: 88W With JL670A PSU: Idle: 73W 100% Traffic Rate: 96W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 1440 W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 4.24 μs 10 Gbps: 1.50 μs 25 Gbps: 2.91 μs 50 Gbps: 3.49 μs |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | Quad Core Arm Cortex™ A72 @ 1.8GHz, 8 GB DDR4, 32 GB eMMC 16 MB Shared Packet Buffer Memory |
| Ventilator | Switch has two fan tray slots and comes with two fan trays installed. Minimum two fan trays required. Fan trays are field replaceable and hot‑swappable. Each fan tray contains two fans. |
| Vægt (efter britisk standard) | 6,71 kg (14.8 Pund) |
| I/O-porte | 48 x 10/100/1000 BaseT PoE+ ports supporting up to 30W per port 4 x 1G/10G/25G/50G [4] SFP ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442 x 386,1 mm (1.73 x 17.4 x 15.2") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 385 mm |
| Vægt | 6,71 kg |