HPE Aruba Networking CX 6300F 24-port 1GbE and 4-port SFP56 Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL668A
- EAN: 0190017340944 0190017341071 01 ...7341071 0190017341033 0888793699362 0190017341095 0190017340968 0190017340982 0190017340975 0190017341040 0190017341064 0190017341002more
HPE Aruba Networking CX 6300F 24-port 1GbE and 4-port SFP56 Switch, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Stativ-montering
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6300F 24-port 1GbE and 4-port SFP56 Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 24, Antal USB 2.0-porte: 1, Port til konsol: USB. Switch kapacitet: 448 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE.... Stativ-montering
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| System hændelseslog | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Port til konsol | USB |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3bt |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| Politikbaseret routing | Ja |
| IPv6 multicast indtastninger | 8000 |
| IPv4 multicast indtastninger | 8000 |
| IGMP indtastninger | 8000 |
| Optisk fiber | |
| Transmissionsafstand (maks.) | 10 km |
| Dataoverførsel | |
| Switch kapacitet | 448 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 334 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 2,28 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,46 µs |
| Antal køer | 8 |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 8000 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP indtastninger | 8000 |
| DHCP funktioner | DHCP relay, DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 8000 |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| IPv6 multicast indtastninger | 8000 |
| IPv4 multicast indtastninger | 8000 |
| Protokoller | |
| Routing-protokoller | OSPF, OSPFv3 |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Luftflow retning | Luftstrøm fremad-bagud |
| Certificering | EN 60950-1:2006; +A11:2009 +A1:2010; +A12:2011 + A2:2013 UL 60950-1 2nd Ed CAN/CSA-C22.2; No. 60950-1-07 IEC 60950-1:2005 EN 55022:2010, A; EN 55032:2012, A; EN 55024:2010; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013 FCC 15 A ICES-003 A VCCI A; CISPR 22 A; CISPR 32 A; CISPR 24:2010 |
| Præstation | |
| Fysisk stabling | 10 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Støjniveau | 31,6 dB |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 32000 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A72 |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 63 W |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Indgangsstrøm | 2.5/1.4 A |
| Strømforbrug note | Idle: 49W 100% Traffic Rate: 63W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 2.28 μs 10 Gbps: 1.46 μs 25 Gbps: 1.90 μs 50 Gbps: 3.49 μs |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1.8GHz Memory: 8 GB DDR4, 32 GB eMMC Flash: 8 MB, 16 MB, or 32 MB, depending on model and configuration |
| Ventilator | Fixed fans |
| Vægt (efter britisk standard) | 4,36 kg (9.61 Pund) |
| I/O-porte | 24 x 10/100/1000 BaseT ports 4 x 1G/10G/25G/50G [4] SFP ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442 x 327,7 mm (1.73 x 17.4 x 12.9") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3040 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4600 m |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 327 mm |
| Vægt | 4,36 kg |
| Emballage indhold | |
| Rack monteringskit | Ja |
| Godkendelser | |
| Certificering | EN 60950-1:2006; +A11:2009 +A1:2010; +A12:2011 + A2:2013 UL 60950-1 2nd Ed CAN/CSA-C22.2; No. 60950-1-07 IEC 60950-1:2005 EN 55022:2010, A; EN 55032:2012, A; EN 55024:2010; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013 FCC 15 A ICES-003 A VCCI A; CISPR 22 A; CISPR 32 A; CISPR 24:2010 |
| Emballeringsdata | |
| Rack monteringskit | Ja |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |