HPE Aruba Networking CX 6200F 48G Class4 PoE 4SFP+ 740W Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Sort
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL728A
- EAN: 0190017409276 0190017409214 01 ...7409214 0190017409207 5715063529812 0190017409344 0190017409238 0190017409283 0190017409313 0190017409191 0190017409320 0190017409245 0190017409368more
HPE Aruba Networking CX 6200F 48G Class4 PoE 4SFP+ 740W Switch, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6200F 48G Class4 PoE 4SFP+ 740W Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48, Port til konsol: USB. MAC adresselabel: 16000 entries, Switch kapacitet: 176 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Port til konsol | USB |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Optisk fiber | |
| Transmissionsafstand (maks.) | 10 km |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Switch kapacitet | 176 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 130,9 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 2,28 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,46 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Præstation | |
| Fysisk stabling | 8 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 16 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A72 |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 950 W |
| Strømforbrug note | 76W at 230 VAC |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 740 W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 2.28 μSec 10 Gbps: 1.46 μSec |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | CPU: Quad-core Arm Cortex-A72 at 1.8 GHz Memory: 8 GB DDR4 Flash: 16 GB eMMC |
| Ventilator | Fixed fans |
| Vægt (efter britisk standard) | 5,1 kg (11.2 Pund) |
| I/O-porte | 48 x 10/100/1000BASE-T Class 4 PoE ports 4 x 1/10G SFP ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM 1 x Bluetooth adapter to be used with CX Mobile app |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442 x 327,7 mm (1.73 x 17.4 x 12.9") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 90% |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 43,9 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 327 mm |
| Vægt | 5,1 kg |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |