HPE Aruba Networking CX 6200F 48G Class-4 PoE 4SFP+ 370W Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL727B
- EAN: 0190017638645 0190017638669 01 ...7638669 0190017638607 0190017638713 0190017638812 0190017638638 0190017638737 0190017638706 0190017638805 0190017638768 0190017638799 0190017634166 0190017638775 0190017638621more
HPE Aruba Networking CX 6200F 48G Class-4 PoE 4SFP+ 370W Switch, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6200F 48G Class-4 PoE 4SFP+ 370W Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48, Port til konsol: RJ-45/USB Type-C. MAC adresselabel: 32768 entries, Switch kapacitet: 176 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Port til konsol | RJ-45/USB Type-C |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1t, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Optisk fiber | |
| Transmissionsafstand (maks.) | 10 km |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 32768 entries |
| Switch kapacitet | 176 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 130,9 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 2,28 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,46 µs |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelse | MAC-baseret godkendelse, Webbaseret godkendelse |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Præstation | |
| Fysisk stabling | 8 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 16384 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A72 |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 76 W |
| Redundant strømforsyning | Ingen |
| Strømforbrug note | 76W at 230 VAC |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 370 W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 2.28 μSec 10 Gbps: 1.46 μSec |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | CPU: Quad-core Arm Cortex-A72 at 1.8 GHz Memory: 8 GB DDR4 Flash: 16 GB eMMC |
| Ventilator | Fixed fans |
| Vægt (efter britisk standard) | 5,1 kg (11.2 Pund) |
| I/O-porte | 48 x 10/100/1000BASE-T Class 4 PoE ports, supporting up to 30W per port 4 x 100M/1/10G SFP+ ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM 1 x RJ-45 console port |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442 x 327,7 mm (1.73 x 17.4 x 12.9") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 43,9 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 327 mm |
| Vægt | 5,1 kg |