HPE Aruba Networking CX 6200F 24G Class4 PoE 4SFP+ 370W Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL725A
- EAN: 0190017408590 0190017408477 01 ...7408477 0190017408514 0190017408484 0190017408675 0190017408491 5715063182864 0190017408606 0190017408545 0190017408552more
HPE Aruba Networking CX 6200F 24G Class4 PoE 4SFP+ 370W Switch, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6200F 24G Class4 PoE 4SFP+ 370W Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 24, Port til konsol: USB. MAC adresselabel: 32768 entries, Switch kapacitet: 128 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Port til konsol | USB |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Antal USB Type-A-porte | 1 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1t, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Antal VLAN'er | 4094 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| MLD indtastninger | 1024 |
| Optisk fiber | |
| Transmissionsafstand (maks.) | 10 km |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 32768 entries |
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 95,2 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 2,28 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,46 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Antal VLAN'er | 4094 |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelse | MAC-baseret godkendelse, Webbaseret godkendelse |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
| DHCP funktioner | DHCP relay, DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| MLD indtastninger | 1024 |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | SNMPv2c, SNMPv3 |
| Routing-protokoller | OSPFv2, OSPFv3, RIP-2 |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Luftflow retning | Luftstrøm fremad-bagud |
| Præstation | |
| Fysisk stabling | 8 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 16384 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A72 |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Strømforbrug note | 65W at 230 VAC |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 370 W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 2.28 μSec 10 Gbps: 1.46 μSec |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | CPU: Quad-core Arm Cortex-A72 at 1.8 GHz Memory: 8 GB DDR4 Flash: 16 GB eMMC |
| Ventilator | Fixed fans |
| Vægt (efter britisk standard) | 4,9 kg (10.8 Pund) |
| I/O-porte | 24 x 10/100/1000BASE-T Class 4 PoE ports 4 x 1/10G SFP ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM 1 x Bluetooth adapter to be used with CX Mobile app |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442 x 327,7 mm (1.73 x 17.4 x 12.9") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4600 m |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 4094 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 43,9 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 327 mm |
| Vægt | 4,9 kg |