HPE Aruba Networking CX 6100 24G Class4 PoE 4SFP+ 370W Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Sort
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL677A
- EAN: 0190017348490 0190017348506 01 ...7348506 0190017348681 0190017348452 0190017348636 0190017348575 0190017348483 0190017348582 0190017348513 0190017348520 0190017348551 0190017348629 0190017348469more
HPE Aruba Networking CX 6100 24G Class4 PoE 4SFP+ 370W Switch, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6100 24G Class4 PoE 4SFP+ 370W Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 24, Port til konsol: USB. MAC adresselabel: 8192 entries, Switch kapacitet: 128 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Port til konsol | USB |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 8192 entries |
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 95,2 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 1,5 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,8 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 12,38 MB |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelse | MAC-baseret godkendelse |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
| DHCP funktioner | DHCP client |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Luftflow retning | Luftgennemstrømning fra side til side |
| Præstation | |
| Virtuelle stabling | 16 |
| Processorfrekvens | 1016 MHz |
| Hukommelsestype | DDR3-SDRAM |
| Intern hukommelse | 4096 MB |
| Flashhukommelse | 16 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A9 |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 12,38 MB |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 32,7 W |
| Strømforbrug note | Max. Power (w/o PoE): 32.7W Max. Power (w/ PoE): 455W |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 370 W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 1.5 μSec , 10 Gbps: 1.8 μSec |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | Dual Core ARM Cortex A9 @ 1016 Mhz 4 GB DDR3, maximum, depending on model 16 GB eMMC |
| Ventilator | Fixed fans |
| Vægt (efter britisk standard) | 4,19 kg (9.24 Pund) |
| I/O-porte | 24 x 10/100/1000BASE-T ports 4 x 1G/10G SFP ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442 x 268,2 mm (1.73 x 17.4 x 10.6") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 90% |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 268 mm |
| Vægt | 4,2 kg |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |