HPE Aruba Networking CX 6100 12G Class4 PoE 2G/2SFP+ 139W Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Sort
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL679A
- EAN: 0190017348964 0190017349121 01 ...7349121 0190017349091 0190017348933 0190017349060 0190017348995 0190017349077 0190017349039 0190017349053 0190017348971 0190017349008more
HPE Aruba Networking CX 6100 12G Class4 PoE 2G/2SFP+ 139W Switch, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6100 12G Class4 PoE 2G/2SFP+ 139W Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 12, Port til konsol: USB. MAC adresselabel: 8192 entries, Switch kapacitet: 68 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 12 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Port til konsol | USB |
| Antal SFP + modulslots | 2 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 8192 entries |
| Switch kapacitet | 68 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 45,1 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 2,3 µs |
| Latens (10 Gps) | 2,6 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 12,38 MB |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelse | MAC-baseret godkendelse |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
| DHCP funktioner | DHCP client |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Præstation | |
| Processorfrekvens | 1016 MHz |
| Hukommelsestype | DDR3-SDRAM |
| Intern hukommelse | 4096 MB |
| Flashhukommelse | 16 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A9 |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 12,38 MB |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 21,9 W |
| Strømforbrug note | Max. Power (w/o PoE): 21.9W Max. Power (w/ PoE): 170W |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 139 W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 2.3 μSec , 10 Gbps: 2.6 μSec |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | Dual Core ARM Cortex A9 @ 1016 Mhz 4 GB DDR3, maximum, depending on model 16 GB eMMC |
| Ventilator | Fixed fans |
| Vægt (efter britisk standard) | 2,78 kg (6.13 Pund) |
| I/O-porte | 12 x 10/100/1000BASE-T ports 2 x 1G/10G SFP ports 2 x 1GbE ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 90% |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 254 mm |
| Højde | 255 mm |
| Vægt | 2,8 kg |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |