HPE Aruba Networking CX 6000 Administreret L2/L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Sort
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R8N85B
- EAN: 0190017784939
HPE Aruba Networking CX 6000, Administreret, L2/L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6000. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2/L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48, Antal USB 2.0-porte: 1, Port til konsol: USB. MAC adresselabel: 8192 entries, Switch kapacitet: 104 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Port til konsol | USB |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x, IEEE 802.1ab |
| Flowkontrol support | Ja |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 8192 entries |
| Switch kapacitet | 104 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 77,3 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 1,9 µs |
| Statisk rute | Ja |
| Sikkerhed | |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP snooping, DHCP relay, DHCP client |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Præstation | |
| Processorfrekvens | 1016 MHz |
| Hukommelsestype | DDR3-SDRAM |
| Intern hukommelse | 4096 MB |
| Flashhukommelse | 16000 MB |
| Processorproducent | ARM |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A9 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 439 W |
| Strømforbrug note | Max. Power (w/o PoE): 41.0W Max. Power (w/ PoE): 439W |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 4 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 370 W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 1.9 μSec |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1016 MHz Memory: 4 GB DDR3 Flash: 16 GB eMMC |
| I/O-porte | 48 x 10/100/1000BASE-T Class 4 PoE ports 4 x 1 G SFP ports Supports PoE Standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 442,5 mm |
| Dybde | 304,4 mm |
| Højde | 43,9 mm |
| Vægt | 4,39 kg |